Zaproszenie na pielgrzymkę

Czcigodni Bracia i Siostry!

Jak co roku, pragniemy serdecznie zaprosić naszych Braci i Siostry, jak również Kapelanów oraz Sympatyków Bractwa, na doroczną pielgrzymkę do Sanktuarium Pokornej Pani w Rudach z okazji kolejnej rocznicy ogłoszenia kościoła bazyliką mniejszą. W tym roku nasze spotkanie będzie miało miejsce w niedzielę 9 czerwca.

Plan Spotkania:
10.30 ? Uroczysta Eucharystia w strojach brackich i procesja teoforyczna.
12.30 ? Braterskie spotkanie przy kołaczu i kawie (sala nad zakrystią).
13.30 ? Wspólne oprowadzenie po kaplicy maryjnej w kościele Wniebowzięcia NMP (prowadzi kapelan Bractwa).
15.00 ? Nieszpory, zaprzysiężenie nowych członków bractwa i odnowienie ślubowań.

Pragniemy także zaproponować wspólne spotkanie po uroczystościach w Rudach w ?Zajeździe 408? w Choryńskowicach (trasa Sośnicowice – Gliwice), gdzie będzie możliwość zamówienia obiadu (ok. godz. 17.00, koszt 30 zł).

Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 1 czerwca b.r. oraz o podanie p.o. Przewodniczącego, ile osób chciałoby uczestniczyć we wspólnej biesiadzie. Na spotkanie zapraszamy Braci i Siostry z całymi rodzinami. Jednocześnie pragniemy zaprosić na jesienne spotkanie formacyjne w dniu 16 listopada 2019 r. do parafii św. Mikołaja w Pyskowicach na godz. 10.30. Dzień ten będzie dla nas bardzo ważny, ponieważ wspólnie wybierzemy członków nowego Zarządu na już trzecią kadencję istnienia naszego Bractwa. W Rudach każda grupa parafialna będzie mogła zgłosić do wyborów spośród siebie po jednym kandydacie.

Z braterskim pozdrowieniem!
ks. Piotr Górecki ? Kapelan Bractwa