Zaproszenie na pielgrzymkę do Piekar

Już od 70 lat, w każdą ostatnią niedzielę maja, tysiące mężczyzn i młodzieńców pielgrzymuje do Piekar Śląskich. Pielgrzymka Stanowa Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich w tym roku odbędzie się 28 maja.

Rozpocznie się o godz. 8 Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP i modlitwą różańcową, po której o godz. 9.30 procesja przejdzie z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię. Pielgrzymów powita metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

O godz. 10.45 wierni będą uczestniczyli w mszy świętej pod przewodnictwem abp Marka Jędraszewskiego – metropolity krakowskiego. Homilię wygłosi abp Józef Kupny – metropolita wrocławski.

To nie koniec. Dalsza część uroczystości przewidziana jest o godz. 13.45, kiedy to poprowadzona zostanie Godzina Młodzieżowa z gościem specjalnym, którym będzie bp Moses Hamungole z Zambii. O godz. 15 bp Adam Wodarczyk odprawi nabożeństwo majowe, a bp Tadeusz Bronakowski z Łomży – przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości – wygłosi homilię. Procesja do bazyliki przejdzie o godzinie 16.

Członkowie Bractwa zbiorą się w Piekarach, na głównej drodze gdzie formuje się procesja, pomiędzy godziną 8.30 a 9.00.