Ekstremalna Droga Krzyżowa

Razem z założycielem Stowarzyszenia WIOSNA ? księdzem Jackiem WIOSNĄ Stryczkiem oraz z Męską Stroną Rzeczywistości zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie ? ponad 40 kilometrowa wędrówka w nocy, samotności i milczeniu. Człowiek zdany jest wyłącznie na siebie i własne siły. Dostaje do ręki mapę i rozważania – 14 stacji męki Jezusa. Doświadcza bólu, zmęczenia, ale dzięki temu sprawdza i przekracza siebie. To ćwiczenie fizyczne i duchowe, po którym każdy może zostać odmieniony. W ubiegłym roku w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej wzięło udział prawie 26 tysięcy osób. Chcemy, aby w tym roku było nas jeszcze więcej.
Wystarczy wybrać jedną z tras na www.edk.org.pl

EDK rozpocznie się 7 kwietnia – Mszą Świętą w kościele?, a po Mszy każdy wyrusza w kierunku?

Gliwice
Trasa czerwona św. Jana Nepomucena (45 km) i trasa niebieska św. o. Pio (27 km). Rozpoczęcie Mszą św. o 20.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Daszyńskiego 2). Recepcja czynna przed kościołem od 19.15. Zakończenie przy pomniku na placu katedralnym.

Bytom
Trasa bł. Piotra Jerzego Frassatiego (40 km). Rozpoczęcie Mszą św. o 21.00 w kościele św. Stanisława (ul. Szymały 120). Trasa prowadzi m.in. przez Rojcę, rezerwat Segiet, Repty Śląskie, Miasteczko Śląskie i Radzionków. Zakończenie w miejscu startu.

Lubliniec
Trasa św. Edyty Stein (43 km). Rozpoczęcie Mszą św. o 21.00 w kościele św. Mikołaja (ul. św. Mikołaja 1). Trasa prowadzi m.in. przez Piłkę, Koszęcin i Kochanowice. Zakończenie w sanktuarium Matki Bożej w Lubecku.

Zabrze
Trasa czarna św. Kamila (42 km) i trasa srebrna św. Judy Tadeusza (31 km). Rozpoczęcie Mszą św. o 19.00 w kościele św. Kamila (ul. Pawła Dubiela 10). Pakiety będą wydawane po Mszy. Zakończenie w miejscu startu.

Jeśli potrzebujesz chwili dla siebie, na przemyślenia. Może masz do podjęcia ważne decyzje, albo po prostu chcesz sprawdzić, czy sprostasz wyzwaniu. Nie zwlekaj ? więcej na www.edk.org.pl